YANTRA kelimenin tam anlamıyla “destek” ve “araç” anlamına gelir.

Dünyada 5 kişiden birinin kullandığı doğum haritanızdaki olumsuzlukları ortadan kaldırmak, zorlandığınız konularda yardımcınız olması için kullanılanılır.

Yantralar doğum haritamızda bizi etkileyen olumsuz gezegen enerjilerinin yaşamımıza olumsuz etkilerini iyileştiren enerjilerin güçlenmesini sağlayan uygulamadır. Dünyada her beş kişiden biri yantra kullanmaktadır.

Hayatımızda zorlandığımız, aşk, evlilik, kariyer, iş, nazar, olumsuz enerjiler, sağlık gibi sorunlara neden olan enerjileri iyileştirerek hayatımızı kolaylaştırır.

Kişinin doğum haritasından kullanıp kullanılamayacağına mutlaka bakılması  ve kişinin doğum haritası uygun ise haritaya göre belirlenmelidir. Herkes yantra kullanamaz. Mutlaka eğitimli uzman bir astrolog tarafından hangi yantranın kullanılacağı belirlenmelidir.

Kişisel vedik astroloji analizinizin incelenmesi  yapıldığında hangi gezegenimizin zayıf olduğunu öğrenir, yantralarınızı belirleyerek olumsuz ya da ilerleyen enerjileri kontrol altına alıp doğru bir enerji akışı sağlayabilir.

Aşk hayatınız, evlilik, iş hayatınızda problemler mi var ,şansınız mı yok,aile ilişkilerinizde problemler mi var, çok çabuk nazara mı geliyorsunuz tüm bunlar doğum haritanızda sizi olumsuz etkileyen gezegenlerle ilgilidir. Doğum haritanıza göre hazırlanan yantralarla bu dertlerinize derman bulabilir, şifalanabilirsiniz.

Mantraların bedeni ve zihni sesle dengelemesi gibi, yantralar da görsel olarak dengeyi sağlar.

Yantra, zihne konsantrasyon ve odaklanma gücünü öğreten çeşitli geometrik form ve kalıpların birleştirilmesiyle yaratılır.

Dolayısı ile yantra  kullanmanın  dinle doğrudan bağlantısı yoktur, evrensel, bilimsel ve spiritüel bir çalışmadır. Çünkü yantra bir inanç sistemi olmayıp, inanılsa da, inanılmasa da uygulandığı sürece faydalarının deneyimlendiği derin bir zihni dinlendirme , vedik astroloji haritanızdaki olumsuz etkileri şifalandırma  tekniğidir.

Yantralar Osmanlı döneminde de Padişahlar tarafından Tılsımlı gömlekler olarak kullanılmıştır.

Tabiki bu çalışmaları bir dine atfedip  bunu Buda Tanrılarına adaklar adayarak ,ateşler yakılıp, buda tanrılarının özel günleri kutlanarak bir Budist gibi bu dinin ritüelleri yerine getirilirse başka bir dine inanç olmuş olur.