24 Ocakta Satürn oğlak burcuna geçiyor.Bu çok özel günde birde yeniay yaşacağız.Bu yeniay önemli bir kozmik dönüm noktasıdır.Çalkantılı bir enerji taşıyor ve hayatımıza yenilikler getirebilir.Eşinizle sevgilinizle ,arkadaşınızla,patronunuz,çocuklarınızla,anne babanızla tartışmalar yaşayabilirsiniz.Fevri davranışlar sergileyebilir herşey üstünüze geliyor gibi hissedebilirsiniz.Sakin olmalı düşünerek kararlar vermelisiniz.
        Eski zamanlardan beri ay bilinç altının duyguların,sezginin,yaşam ve ölüm döngülerinin sembolü olmuştur.Güneş ve Ay aynı hizada olduğunda yeniay olur.Güneş in yang(eril-aktif) enerji,Ay ın yin(dişil-alıcı)enerjisi ile birleşir.
          Yeni ay yeni bir döngünün başlangıcıdır ve yaşamımızda yaratmak ve yaşamak istediğimiz şeylerin etrafında yeni niyetler belirlemek için mükemmel bir zamandır.
       Şimdi bu niyetlerinizi düşünmenizi istiyorum.Sonra adaçayı tütsüsüyle ortamı tütsülemenizi alanın enerjisini temizlemenizi istiyorum.
Tütsünüz yanmaya  devam etsin. Ritüeli yapacağınız ortama 4 elementi simgeleyen semboller koyuyoruz.
Hava için tüy veya tütsü
Su için küçük bir kase su
Toprak için az miktarda toprak
Son olarak ateşi temsil etmesi için mum (kırmızı veya beyaz )
Beyaz bir kağıda niyetlerinizi yazın (aşk,sağlık,para,bolluk-bereket vs.)istediğiniz kadar niyet yazabilirsiniz.Niyetlerinizi olmuş ya da her zaman oluyormuş gibi yazın.
Sonra mumla o dileklerinizi kapatın.4 e katlayın.Sonra mumla,torakla,tütsüyle,niyetleri yazdığınız kağıtla toprağa gömün.Gömerken niyetlerinizi olmuş gibi hayal edin.Üzerine suyuda dökün .ŞİFA OLSUN….
BU RİTÜELİ PERŞEMBE AKŞAM,CUMA TÜM GÜN,CUMARTESİ ÖĞLENE KADAR YAPABİLİRSİNİZ….