Elif yolunda bir ağaç gibidir insan.Bir ağacın güçlü olabilmesi için köklerinin sağlam olması gerekir.Bizde bir ağaç gibi güvende olabilmek için köklerimizi kuvvetlendirmeliyiz.Bizim köklerimiz değerlerimizi,ruhsal olan düzlemi yansıtır.Bunlar teslimiyet,sevgi,şükür,iyilik hamd etmek,iman etmek,helal lokma,sabır,cömertlik  vb. gibidir.

                       

Ağacımıza zarar veren şeyler olumsuz duygu,düşünce ve davranışlardır.Elif Yol’u değerinden uzak seçimler dünyevi yaşamda ve ruhsal yaşamda dengemizi bozar.Köklerimiz zarar görmeye başlar.Bizde hem fiziksel hem ruhsal rahatsızlıklara sebep olur.Birçok konuda problem yaşamaya başlarız ilişkiler,para,kariyer vs.

   Esma –ül Hüsnalarla ruhsal okuma  çalışması  ile hayatımız hakkında farkındalığa sahip oluyoruz. Hangi Esma’nın enerji düzleminde sizde eksikliği var ise bu çalışma ile ortaya çıkıyor. Kişiye bu çalışma ile hayat amacı, hayat amacının gerçekleşmesini engelleyen tohum korku belirleniyor. Ardından yapması gereken eylem planları çıkarılıyor. Daha sonra uyumlama yapılarak çakralar dengeye getiriliyor ve blokajlar açılıyor.

   Zikir çalışması ile Yaratan’a, zikrettiğiniz Esma’nın anlamını hayatınıza geçireceğinize bir bakıma söz vermiş oluyorsunuz. Yaptığınız eylemler ile bu ismin anlamını hayatınıza geçirmeye başlıyorsunuz.  Yaratan’la yeniden bir bütün olduğunuzu hatırlayıp, yaşamınızda yepyeni deneyimler yaşamaya başlıyorsunuz. Hem zikir hem de davranış düzleminde Esma-ül Hüsna’ların anlamı hayata aktarıldığında bambaşka kapılar hayatınıza açılmaya başlıyor.