Menu
Sepetim

Runeler RSS Yayını

17 Ağu RUNELER BÜYÜMÜDÜR?
ZNP 2 11695
Runeler büyü değildir.Rune sembollerinden büyü yapılabilmesi için yapan kişinin kanıyla yazılması ya da bazı ruhani varlıklardan yardım alınması gerekir.Sadece Runelerin enerjilerinden faydalanılarak ..
17 Ağu RUNE TARİHİ
ZNP 0 3457
Runler, kuzey Avrupa, İskandinavya ve İngiltere'nin Germen ve İskandinav kabileleri tarafından yazı, kehanet ve büyülü amaçlar için kullanılan eski bir Germen alfabesidir. MS 3. yüzyıla tarihlenen taş..
17 Ağu RUN MİTOLOJİSİ
ZNP 0 3331
Elder Edda , İskandinav tanrı ve tanrıçalarının mitolojik hikayelerinden oluşan bir kitaptır ve Odin'in runleri öğrendiğini ilk gördüğümüz yer burasıdır. Odin dedi ki: Dokuz uzun geceyüksek rüzgarlı b..
17 Ağu Odin ve Rune
ZNP 0 3792
Aesir tanrılarının kralı ve hem savaş hem de bilgelik tanrısı Odin, runler hakkında bilgi sahibi olmak istiyordu. Runler, temsil ettikleri kavramların sembollerinden daha fazlası olarak kabul edildi, ..
17 Ağu Göktürk alfabesi
ZNP 0 3455
Run alfabesinin Göktürk alfabesine benzerliğide dikkat çekicidir. Göktürk alfabesinin MÖ 4. YY la dayanması İskandinavların bu yazıyı Göktürklerden öğrenebileceği tezini ortaya çıkarmaktadır ama yeter..
17 Ağu Vegvisir
ZNP 0 5055
Vegvisir, Runik veya Viking Pusulası olarak adlandırıldı ve gerçek pusulalarla bağlantılı büyülü bir navigasyon sembolü olarak tanımlandı. 11 Bu mührün 1600'lerden önce herhangi bir referansına henüz ..
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)