İç mekanlarda çok zaman harcamanız gerekiyorsa, enerjinizi besleyecek  ışıklara yatırım yapmalısınız. Eviniz ışık almalı eğer yeterli ışık alınamıyorsa gün ışığına yakın bir ışıklandırma yapılmalı.Evinizi dekor ederken canlı renkler kullanın. Tablo olarak canlı renklerde çiçek resimleri seçebilirsiniz. Koltuk,duvar rengi olarakda canlı renkler seçin.

Bagua ya göre evde sağlıkla ilgili 2 önemli nokta vardır.Bunlar evinizin merkezi ve sağlık  ve  aile bagua bölgeleridir.Evinizin tam ortası evin merkezidir.Sağlık ve aile köşenizse evin doğu bölgesidir.

İyi hissetmeniz, banyonuzdaki enerjinin kalitesiyle karmaşık bir şekilde bağlantılıdır.Banyonuz mutlaka temiz olmalı.Spa tarzı bir dekor yapmanız gerekiyor.Bonyonuzda  ambalajı açılmış sabunlar,aromaterapi yağları,tütsüler koyabilirsiniz.

Yatak odanızdada bazı dokunuşlar yapmanız gerekiyor.Yatağın altına hiçbirşey koymamak gerekir enerjinin yatak etrafında rahatça gezinmesi gerekir.Yatak odasında daima doğal güneş ışığına izin vermek ve odayı havalandırmak gerekir.Dolapların içininde temiz ve düzenli olması gerekir. Yatağınızda yatarken başınızın doğuya gelmesi gerekir.Güneye doğru yatmak yüksek tansiyona ,kuzeye doğru yatmak depresyona sebep olur.Ayrıca doğuya doğru yatan çocuklar daha başarılı olur.