Büyü veya sihir, insanların doğaüstü, paranormal veya mistik yöntemlerle doğal dünyayı (olayları, nesneleri, insanları) etkileyebildiğini öne süren uygulamalardır. Büyü ruhani varlıklar kullanılarak  , Hüddamlar aracılığı ile yapılır. Hüddamın anlamı; Cin çağıran hocaların belli duâlar okuyarak kendilerine bağladıkları ve istedikleri hizmeti gördürdükleri cin veya cinler.

RİTÜELLERDE BU TARZ RUHANİ VARLIKLAR KULLANILMAZ. Sadece kullanılan malzemelerin enerjilerinden faydalanılır. Herhangi bir ruhani varlıktan yardım istenmez. Ritüeller büyü değildir. Dolasıyla günahta değildir.

Evrende her şeyin bir enerjisi ve titreşimi vardır. insanın,  her organımızın ,ağacın, hayvanların….. Uzak doğulular, buna “Chi”, Hintliler “Prana”, Japonlar “Ka” , Kuzey Türkler, yani Orta Asya şamanları da buna “Ma” diyorlar.

İyi başlayıp kötü giden ilişkilerin de sebebi frekansların değişmesidir. Aynı şekilde zamanla çok yakın arkadaşlarımızdan da  uzaklaşmaya başlayabiliriz. Çünkü artık farklı freakanslardayızdır..Yaşadığınız olaylar ,beslenmemiz frekansınızı düşürmüş ya da yükseltmiş olabilir.

Bazı insanlar vardır çok güzel ya da yakışıklı değildir ama herkes onların peşindedir. Çünkü frekansları yüksektir. İnsanları kendilerine çekerler. Onların yanında kendimizi çok iyi ve mutlu hissederiz. Düşük ferekanslı insanların yanında ise mutsuz ve huzursuz oluruz. Aynı zamanda yüksek frekanslı insanlar hayata güzel baktıkları için  hayatlarına hep güzel şeyleri çekerler …Hani şu hep şanslı diye bahsettiğimiz kişilerdir bunlar. Düşük frekanslı kişiler ise hep kötü ve olumsuz düşünürler ve sonrada aklıma gelen başıma geldi derler…

İstediğiniz şeyleri hayatınıza çekebilmek için istediğiniz şeyle aynı frekansta olmanız gerekir. Buna rezonans denir. İki enerjinin uyumlanması diyebiliriz. Örneğin  sallanan bir salıncağı hızlandırmak için uyguladığımız itme kuvvetinin salıncağın salınımı ile aynı tempoda olması gerekir bu tempoya da rezonans denir. Bu örnekte salınım yapan salıncağın hızlanmasını para uyguladığınız itme kuvvetini de sizin isteğiniz olarak düşünün rezonansı yakaladığınızda  amacınıza ulaşmış olursunuz.

Suyun da bir titreşimi var, hatta hafızası bile olduğu kanıtlandı. Gün içinde olumlu cümleler söylediğimizde iletken olma özelliğinden dolayı su frekansımızı yükseltir. Suyun bu özelliğini kullanıp suya niyetlerimizi söyleyip  suyu içtiğimizde büyü yapmış olmayız suyun frekans yükseltme özelliğini kullanmış oluruz.

Gül yağı: Dünya üzerinde titreşimi en yüksek içeriklerden bir tanesi gül yağı. Gül yağının frekans değeri 323 Hz ölçülmüş. Gül yağını frekansımızı yükseltmek için kullanabiliriz. Gül sevgiyi simgeler. Sevgi frekansı en etkili şifa frekansıdır onu temsil eden gülünde frekansı çok yüksektir. Olmasını istediğimiz bir niyette, nazar için, bolluk bereket enerjisi için kullanabiliriz.

Günlük/Buhur: 147 MHz: Başarılı bir sonuç elde etmek için  iş toplantısına cebinizde birkaç parça  buhur  taşıyın.

Lavanta: 118 MHz: Ev in oturma odasında lavanta bulundurmak aile içi iletişimi artırır. Yatak odasında lavanta bulundurmak eşler arasındaki aşkı artırır. Lavanta genellikle aşk ritüelleri  ve aynı zamanda sakinliği ve huzuru getirecek çalışmalarla ilişkilidir. Yolunuza sevgiyi getirmek için, lavanta çiçeklerini   evinize  asın. İyi bir gece uykusu almak için, sakinleştirici rüyalarla, lavanta dallarıyla bir yastık doldurun. Arındırıcı bir banyoda veya negatif enerji ritüelinde de kullanılabilir.

Sarı papatya: 105 MHz: Papatya saflaştırma ve korunma otu olarak bilinir ve uyku ve meditasyon için tütsülerde kullanılabilir  . Psişik veya büyülü saldırılara karşı koyabilmek için evinin etrafına serpin. Şansı çekmek için cebinizde taşıyn.

Nane: 78 MHz: Bir işiniz varsa, müşterileri ve parayı çekmek için iş yerinizin kapısının üstüne nane yağı damlatın. Nane, amaçlanan sınırlarının ötesine yayılan, üretken bir bitkidir.

nane şifa ve saflaştırma çalışmalarında sıklıkla kullanılır  . Negatif enerjileri yok etmek için  yakılabilir veya ovalanabilir veya iyileşmeye yol açacak bir iksir veya çay olarak tüketilebilir. Tutku artırmak  için aşk çalışmalarında kullanabilirsiniz.

Fesleğen: 52 MHz: Fesleğen bir mutfak otu olarak bilinir ve geniş, ama aynı zamanda bazı ilginç mistik özellikler içerir. Akdeniz ülkelerinde, bir evi arındırmak için zeminlere serpilir. Aynı zamanda yeni bir eve taşınan insanlara şans getirir. Saksı içinde bir fesleğen bitkisinin armağanı iyi bir şansı garanti eder.

Aşk ritüellerinde tütsü olarak kullanılabilir. Sadakati sağlar.

Eşinizi sadık tutmak için, özellikle kalbin etrafına- uyurken yatakta pudralanmış fesleğen serpin ve size sadık kalacaktır.

Sandal Ağacı : 96 MHz: Ulaşmayı umduğunuz profesyonel hedefleriniz varsa, niyetinizi bir sandal ağacı parçasına ya da çubuğuna yazın ve ardından yakın. Sandal ağacınız yandıkça, hedefiniz size yaklaşacaktır. Gerçekten bir bitki değil, bir ağaç olmasına rağmen ritüellerde sıkça bulunan bir öğedir.

Çakra çalışmasında sandal ağacı, omurganın tabanındaki yedinci veya kök çakra ile ilişkilendirilir. Tütsü olarak yakmak, öz kimlik, güvenlik ve istikrar ve güven ile ilgili konularda yardımcı olabilir.

Sandal ağacı   tütsü olarak yakılır  - bazen mersin veya buhur ile karıştırılarak koruma ritüellerinde kullanılır. Ayrıca odun parçalarını yazım işinde de kullanabilirsiniz - bir sandal ağacı çubuğuna yazın ve sonra yakmak için bir ateş ile tutuşturun.