Nümeroloji

Nümeroloji, dünyayı ve içindeki yerini anlamak için eski, sayı tabanlı bir sistemdir. Numerolojinin eski Mısır ve Babil'de ve hatta binlerce yıl boyunca Çin ve Japonya'dan Roma ve Yunanistan'a kadar  kullanıldığını görüyoruz.

Her insanın kişisel yaşam yolundan kariyer seçimlerine, romantik ilişkilere kadar her şeyi etkileyebilecek bir dizi numeroloji numarası vardır. Nümeroloji sayılarını ve enerjilerinin hayatınızı nasıl etkilediğini biliyorsanız, bunları hayatınızı düzenleyebilirsiniz.

Kişisel numeroloji çizelgeniz ve numeroloji sayılarının anlamları kılavuzu ile kim olduğunuzu, ne istediğinizi ve hayatta nereye gittiğinizi daha iyi anlayabilirsiniz. Nümerolojinin içgörüsü, çağların bilgeliğinden faydalanmanıza ve en iyi yaşamınızı yaşamanıza izin verir.

Sayılar Ne Diyor

Evrendeki her şey sayılara dayanır. Örneğin pi sayısı, doğada güneş diskinden ve DNA'nın çift sarmalından nehirlerin şekillerine kadar bulunabilir. Ancak sayıların doğada var olmaz, sayılar kendi enerjilerini de verir.

Sayıların enerjisini anladığınızda, bu bilgiyi hayatınızın daha fazla yönünü keşfetmek için kullanabilirsiniz, örneğin:

Kişisel özellikler

Yaşam engelleri / mücadeleleri

Romantik ilişkiler(sizin için iyi ve kötü olan)

Kariyer kararları ve sizin için en iyi kariyer

Yetenekler

Umutlar ve Korkular

Bolluk bereket

Evlilik

Ve daha bir çok bilgi

Numeroloji Sayılarını Bulma

Numeroloji grafiğinizi hesaplamanın iki yolu vardır: doğum tarihi veya adınız. Grafiğinizdeki sayılar, numaralara eklenen anlamlara ve özelliklere bağlı olarak hayatınız üzerinde büyük etkilere sahip olabilir

Dört Ana Numeroloji Sayınızı Hesaplama şekli vardır.

Dört ana numeroloji numarası kategorisi vardır ve her biri doğum tarihinize veya adınızın harflerine göre belirli bir hesaplama gerektirir. Bu sayılar birlikte numeroloji grafiğinizi oluşturur.

1. Yaşam Yolu Sayısı

Bu, kişisel numeroloji grafiğinizin en önemli parçasıdır çünkü size şunları anlatacaktır:

Kişiliğiniz

Yaşam başarıları ve zorluklar

Başlıca fırsatlar

Tatmin ve mutluluğa nasıl ulaşılır?

Yaşam yolu numaranızı hesaplamak için: Doğum tarihinizden her bir rakamı toplayın ve tek bir rakam olan 11 veya 22'ye ulaşana kadar eklemeye devam edin. Örneğin, 05/20/1990 tarihinde doğan bir kişi 5 + 2 + alır 19, 5 + 2 + 10, 5 + 2 + 1 = 8 olur.

2. Ruh Numaranız

Ruhsal numaranız olarak da adlandırılan ruh numaranız, ruhsal seviyede kim olduğunuzu belirler.

Örneğin, ruh numaranız için 5'iniz varsa, özgür ruhlu olacaksınız ve genellikle biraz huzursuz olacaksınız veya dolaşmak ve seyahat etmek isteyeceksiniz. Bu özellikler sizin ruhsal varlığınızın bir parçasıdır.

Ruh numaranızı hesaplamak için: Her sesli harfin tek haneli değerlerini tam adınıza ekleyin. Tek bir rakam olan 11 veya 22 olana kadar bu rakamları eklemeye devam edin.

Önemli: Tam adınız doğumda size verilen ad olmalıdır, bu nedenle adınızı değiştirseniz bile, ruh, karmik ve ifade numaralarını hesaplamak için doğum adınıza ihtiyacınız olacaktır.

3. Karmik Sayı

Sizin karmik sayınız umutlar, korkular ve hayaller hakkında bilgi verecektir. Bu sayıya bağlı anlamları ve enerjileri bildiğinizde, sadece umutlarınızın ve korkularınızın ne olduğu değil, aynı zamanda bunları etkileyen faktörler hakkında daha derin bir anlayış kazanırsınız.

Örneğin, her zaman popüler olmayı umuyorsanız ve en büyük korkunuz beğenilmemekse, bunun nedeni karmik numaranızın sizi sosyal, dışa dönük ve karizmatik yapan 2 numaralı bir numeroloji olması olabilir.

Karmik numaranızı hesaplamak için: Harfler için numeroloji grafiğini kullanın ve adınızdaki her ünsüz için değerleri ekleyin. Tek bir rakam olan 11 veya 22 olana kadar eklemeye devam edin.


4. Kader Sayısı

İfade numarası olarak da adlandırılır, bu gerçek potansiyelinizi ve yeteneklerinizi ortaya çıkarır - muhtemelen sahip olduğunuzu fark etmemiş olabileceğiniz yetenekleri gösterir.

Örneğin, ifade sayısı 7 olan bir kişi, gizli yeteneklerinden birinin, ister mantıksal problemler, isterse arkadaşlar veya aile üyeleri arasındaki problemler olsun, problem çözme olduğunu fark edebilir.

Kader numaranızı hesaplamak için: Nümeroloji tablosuna dayanarak, tam adınızdaki her harfin tek haneli değerini toplayın.

 

 

Numeroloji Sayı Anlamları:

Her insan için sadece bir sayı olmadığını hatırlamak önemlidir - bu numeroloji grafiğinizi oluşturan dört ana kategorideki rakamlardır.

Yaşam yolunuzdaki rakamlar, ruh, karmik ve kader sayıları, ister kardinal ister asıl sayılar olsun, bu sayılara bağlı enerjilerin hayatınızın bu yönünü etkileyeceği anlamına gelir. Kardinal sayılar 1 - 9'dur, ancak en güçlü enerjilere sahip ve numerolojide en yüksek olan iki ana sayı (11 ve 22) vardır.

Numeroloji Sayısı: 1

1 numaralı özelliklere sahip insanlar lider olma eğilimindedir, çünkü sayı güçlü bir erkeksi enerji taşır.

Kariyerlerde, 1'ler genellikle CEO'lar, yöneticiler, girişimciler veya mucitlerdir.

1 numaralar yüksek düzeyde, yaratıcı, bağımsız ve seçtikleri her alanda mükemmeldir. Bununla birlikte, bu sayıya sahip insanlar bazen başkalarını aşırı derecede talep edebilir veya eleştirebilir, kendinden şüphe duygusuyla mücadele edebilirler.

1 numaralı özellikler şunları içerir:

Güçlü (güçlü olabilir ancak aynı zamanda esnek anlamına gelir)

Yaratıcı

ateşli

Bağımsız

Eylem ve pratik çözümleri tercih edin

mükemmeliyetçiler

Popüler

Dürüst

Adil

Sabırsız

Numeroloji Numarası: 2

2 numara kadınsı bir enerji yayar, yani bu sayıya sahip insanlar genellikle diplomatiktir ve başkalarının duygularına uyum sağlarlar, aynı zamanda son derece etkili ve ikna edici olurlar.

Mesleki yaşamlarında, 2'ler diplomatlar, müzakereciler, arabulucular, öğretmenler, bakıcılar, danışmanlar veya terapistler olarak mükemmeldir.

2'ler dinleme ve iletişim kurma yetenekleri ve hayattaki en derin konulara ilgileri için mükemmeldir. Tek dezavantajı, aşırı duyarlı olmalarıdır, bu da bazen dramatik sonuçlara yol açabilir.

2 numaralı özellik şunları içerir:

Etkili

Sezgisel

Sosyal

Karizmatik

Güvenilir

Derin düşünürler

Empati

Besleme

büyütme

Numeroloji Numarası: 3

3 numaralı insanlar hem 1 hem de 2'lerin özelliklerini sergilemeleri bakımından benzersizdir. 3 numaralar oldukça dışa dönüktür ve dünyaya açık kollar ve merakla yaklaşır. Ayrıca ellerinden geldiğince özgürce yaşamayı severler, bu yüzden profesyonel yaşamlarında esnek çalışma programlarından veya kendi çalışma saatlerini belirlemekten hoşlanırlar. Dezavantajı, kendi disiplinli olmak için çok çalışmak zorunda olmalarıdır.

3 numaralı özellikler şunları içerir:

İyimser

Mükemmel iletişim

Eğlenceli sevgi dolu

Büyüleyici

Çekici

Konuşkan

Numeroloji Sayısı: 4

4 sayısı olan insanlar, işleri siyah beyaz ve mutlak olarak görme eğilimindedirler ve bu nedenle kurallara uyma eğilimindedirler.

Kariyer yönünden, 4 numara, bilimlerde ya da kanunda (hükümet gibi) ve orduda en iyi performansı gösterir.

4s sayısının dünyayı nasıl gördüğünün sertliği, inanılmaz derecede güvenilir olmaları ile dengeleniyor. Onların ana zorluğu gevşek ve rahatlatıcı izin vermektir.

4 numaralı özellik şunları içerir:

sabır

disiplinli

Sistematik

örgütlü

Güvenilir

Detaya özenli

kuvvetli

Sadık

Numeroloji Numarası: 5

5 numaralar özgür ruhlu, yani aynı zamanda yargılayıcıdırlar. Güvenilmez görünebilir.

5 numaralı özelliğe sahip insanlar, insanlarla etkileşimde bulunabilecekleri ve sosyalleşebilecekleri kariyerlerde en iyisini yaparlar. Misafirperverlik, satış, gayrimenkul veya başkalarıyla ilişki kurma yetenekleri oldukça gelişmiştir.Bağımlılıkları olabilir.Seyahat etmeyi severler.

5 numaralı özellik şunları içerir:

Özgüven

bağımsız

Serbest ruhlu

seven

Etrafında olmak eğlenceli

maceraperest

Yolculuk tutkusu ile dolu

Genellikle huzursuz

Numeroloji Numarası: 6

6 numaralı kişi, şimdiye kadar karşılaşacağınız en sevecen ve şefkatli insanlardan bazılarıdır. Başkalarına yardım etmek ve beslemek onlara hayattaki en büyük sevinci verir.

Bu bir öğretmen, danışman, terapist, doktor, hemşire veya evde kalan bir ebeveyn olarak bir mesleği 6 için mükemmel bir uyum haline getirir. kendi duygusal refahlarına çok zarar veriyor.

6 numaralı özellik şunları içerir:

merhametli

Teşvik

Huzurlu

Faydalı

destekleyici

Numeroloji Numarası: 7

Sayılar genellikle derin düşünürler ve içe kapanıktırlar.Analitik zekaları yüksektir.Melenkolik

7 numaralı özelliğe sahip insanlar, bilim veya akademideki kariyerleri iyi yapar. Genellikle solo araştırmalara yönelirler. 7'ler içe dönük olduğu için sık sık arkadaş edinmekte zorlanırlar. Ancak yaptıklarında kararlı ve sadıktırlar.

7 numaralı özellik şunları içerir:

Derin düşünmek

Sessiz

içedönük

Sezgisel

Analitik

Sorun çözücüler

adil

Hassas

Numeroloji Numarası: 8

8'ler hakkında söylenecek bir şey varsa, başarılı olmaları için yönlendirilirler. Sadece 8 sayısı başarılı olmak için muazzam bir potansiyele sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda başarıya ulaşmak için ne gerekiyorsa yapacaklardır.Maddi manevi bolluk.Organizasyon yeteneği.

8 numaralar işkolik olma eğilimindedir .Çok para, güzel kıyafetler ve maddi mallar tarafından değil, aynı zamanda iyi bir aile hayatı dengesinide yerine getirilirler.

8 numaralı özellik şunları içerir:

Hırslı

Liderler

Çalışkan

Risk almak için istekli

Diplomatik

Pratik

organizasyon

Numeroloji Numarası: 9

9 numaralar her zaman adaleti sağlamak için çabalarlar. Küresel ısınmayla mücadele etmek ya da haksızlık edenler için adalet aramak için toplanıyor olabilirler. Ayrıca yaptıkları her şeyde derin manevi ve tutkulu insanlar.

Güçlü bir doğru ve yanlış duygusu, zaman zaman yaklaşmalarını zorlaştırabilir ve çok romantik değillerdir., ancak çok derinden sevgi ve şefkatlidirler.

9 numaralı özellikler şunları içerir:

Şifacı

rehber

Adaletsizlikle mücadele

manevi

merhametli

Teşvik

Faydalı

Sadık

Yaratıcı

Numeroloji Ana Numarası: 11

11 numara olan insanlar son derece benzersizdir. Hem 1 hem de 2 numaralarından enerji çekerler. Bazen bu durum dengeyi bulmalarını zorlaştırır.

11'lerin çok anlayışlı oldukları biliniyor, ancak derin kavrayışları da onları çoğu zaman içe dönük yapıyor. Manevi derinlikleri yalnızlığı ve sessizliği arzu ediyor.

Profesyonel olarak, 11 numaraların kesinlikle yaratıcı alanlarda çalışması gerekir.

Ana numara 11'ler özellikleri şunları içerir:

manevi

İlham verici

içedönük

Empati

Bazen endişeli

Etraflarındaki kişilere büyüleyici

Serbest düşünürler

Genellikle psişik

Numeroloji Ana Numarası: 22

22 sayısı, numeroloji sayılarının en güçlüsüdür. Bu sayıya sahip insanlar daha yüksek bir benlik hissine sahiptir ve genellikle bir bütün olarak insanlığa daha iyi  yardım etme yolundadır.

En takdire şayan özellikleri, topraklanmış ve özverili olmalarıdır. Bununla birlikte, öz bakım uygulamayı da unutabilirler ve bu da güvensizlik, korku veya otoriter yollarla çatışmaya neden olabilir.

22 özellikleri şunları içerir:

düşsel

bilge

manevi

İlham verici

Huzurlu

özverili

Genellikle “yaşlı ruhlar” denir

İnsanlığı sevmek ve önemsemek

Mütevazı

Psişik