Avuç içi okuma, bir kişi hakkında daha fazla bilgi edinmek veya geleceğini anlatmak için ellerin avuçlarını kullanan sanattır.

Nasıl yapıldığına göz atalım

Adım 1: Okumak İçin Eli Seçmek


Avuç içi okurken, aktif bir el ve pasif bir el vardır. Baskın eliniz veya en sık kullandığınız eliniz aktif elinizdir; baskın olmayan eliniz veya sık kullanmadığınız eliniz pasif eldir.

Pasif el kalıtsal özellikleri gösterir .Baskın  el, yaşam olayları gibi kalıtsal durumdaki değişiklikleri gösterir.

Pasif ve baskın el çizgileri arasındaki büyük farklılıklar, kişinin kendini geliştirmek için çok çalıştığını gösterir.

Adım 2: Avuç İçi 4 Ana Çizgiyi Belirleyin


Kalp Çizgisi


Kalp çizgisi avucun üst kısmı boyunca yatay olarak ilerler. Kalbinizin hem fiziksel hem de duygusal durumunu temsil eder.


Zihin çizgisi


Zihin çizgisi, avuç içi ortasında, kalp çizgisinin hemen altında yatay olarak ilerler. Beyninizin ve zihninizin fiziksel ve duygusal durumunu temsil eder.


Hayat çizgisi


Yaşam çizgisi, güneşin tabanına doğru aşağı doğru eğrilerde parmak ve başparmak arasında bir yerde başlayan kavisli çizgidir. Bu çizgi ne kadar yaşayacağınızı göstermez, bunun yerine canlılık ve refah gibi çeşitli güçleri temsil eder.


Kader Çizgisi


Bu çizgi herkeste mevcut olmasa da, avuç tabanından dikey olarak ve ortada bulunabilir. Bu çizgi, hayatınızın kariyer yolu ve başarı gibi yönlerini temsil eder.


Adım 3: Avuç İçindeki Çizgileri Yorumlama

Kalp Çizgisini Yorumlama


Kalp çizgisi işaret parmağının altında başlarsa, sevgi açısından şanslı olduğunuz anlamına gelir.Çizgi orta parmağın altında başlarsa, aşkta bencilliği gösterir. Avucunun ortasında başlarsa, kişinin kolayca aşık olduğunu gösterir. Kalp çizgisi yoksa, bu bireyin duygu yerine mantık tarafından yönetildiğini gösterir. Kader çizgisinde çizgi varsa, bu kişinin duygularına çok az önem verdiğini gösterir.

Düz, kısa, kalp çizgisi, romantizm hakkında özellikle endişelenmeyen bir kişiyi temsil eder. Ancak uzun ve kıvrımlı bir çizgi, kişinin duygularını özgürce ifade ettiğini gösterir. Dalgalı bir çizgi, ciddi bir ilişki olmadan birkaç kişiyle sevgili olduğunu gösterir.

Kalp ve zihin çizgisi birbirine paralel ilerlerse, bu kişinin duygularını iyi idare ettiğini gösterir. Kalp çizgisi ve yaşam çizgisine dokunursa, bu kişinin kalbinin kolayca kırıldığını gösterir. Kalp çizgisi kırılırsa veya kalp çizgisi içinden geçen daha küçük çizgiler varsa  duygusal travmayı temsil eder.Zincirleme çizgiler depresyonu gösterir.


Zihin  Çizgisini Yorumlama


Zihin çizgisi yoksa, halsiz bir kişiyi gösterir. Soluk bir çizgi, kişinin konsantrasyon ve hafızadan yoksun olduğunu gösterir. Derin bir çizgi iyi hafızayı ve konsantrasyon güçlü olduğunu temsil eder.

Burada kısa bir çizgi pratik olan kişiyi temsil eder. Uzun bir çizgi, kişinin bencil olma eğilimi göstermesine rağmen, odaklanmış ve başarılı olduğunu gösterir. Düz bir çizgi kişinin mantıklı, organize olduğunu ve detaylara dikkat ettiğini gösterir. Dalgalı bir çizgi kısa bir dikkat süresini belirtir. Eğri veya eğimli bir çizgi, son derece yaratıcı olan birini gösterir.

Zihin  çizgisi yaşam çizgisinde başlarsa, bu kişinin güçlü istekli olduğunu gösterir. Yaşam çizgisinden ayrı bir zihin çizgisi, yaşam için güçlü bir coşku ve macera duygusu olan bir kişiyi gösterir. Kesik çizgi düşüncede tutarsızlıkları gösterir. Artı işaretleri kader üzerinde önemli etkisi olan önemli kararları temsil edebilir. Çizgideki zincirler duygusal zorluk veya kişisel çatışmayı gösterir.


Hayat Çizgisini Yorumlama


Hayat  çizgisi  yoksa, kişinin endişeli ve gergin olduğu düşünülür. Soluk çizgiler düşük enerjiyi gösterirken derin çizgiler pürüzsüz bir yaşam yolunu gösterir. Uzun derin çizgiler iyi sağlığı temsil ederken, kısa derin çizgiler bir kişinin sağlık sorunlarını kolayca aşabileceğini gösterir. Kıvrımlı çizgiler bol enerjiyi temsil eder.

Başparmağa doğru giden bir çizgi, kolayca yorulan bir kişiyi gösterir. Çizgideki kopmalar yaşam tarzında ani değişiklikler anlamına gelir. Her iki eldeki kırık çizgiler ciddi hastalık veya yaralanmaya işaret edebilir. Zincirleme çizgiler, kişinin hayatını bir dizi yöne götürebilecek birçok sağlık sorununa duyarlı olduğunu gösterir.


Kader Çizgisini Yorumlama


Derin çizgiler hayatın kader tarafından kontrol edileceği anlamına gelir. Yaşam çizgisine katılırsa, bu kişinin kaderini kendisinin oluşturacağını gösterir.


Derin ve Uzun

● Avuç tabanından başlayan ve Satürn Dağı'na (orta parmağın altında) uzanan derin, düz ve uzun bir kader çizgisi, kendi kariyerinizi veya işinizi başlatmak ve yürütmek için güçlü bir yeteneği gösterir. Genellikle güvenilirliğe önem verirsiniz, böylece başarılı bir kariyere sahip olabilirsiniz


● Çizgi avucun orta kısmından kademeli olarak daralır ve incelirse, daha genç yaşta sorunsuz bir kariyer şansı ve orta yaştan sonra yavaşlayan bir kariyeri gösterir.Evlilik Çizgisini yorumlama:Evlilik çizgisi (ayrıca ilişki çizgisi veya sevgi çizgisi) esas olarak evlilik hayatınızın durumunu, aşk ilişkinizi, evlilik zamanınızı ve sevgiye karşı tutumunuzu yansıtır. Kalp çizgisinin hemen üzerinde küçük parmağın tabanının altında bulunur . Evlilik çizgisi sayısı her  insanlarda farklıdır. Bazı kişilerin sadece bir çizgisi vardır ve bazılarında birden fazla çizgi  olabilir. Ayrıca bazı kişilerde evlilik çizgisi bulunmaya bilir.

Düz uzun bir evlilik çizgisi derin ve uzun sevgiyi gösterir. Tutkulu, nazik ve genellikle mutlu bir aileniz olduğunu gösterir. Yüzük parmağına  yakın, derin veya uzun, sadece bir evlilik hattınız varsa, sadece mutlu bir evliliğin tadını çıkaramayacağınızı, aynı zamanda evlilikten sonra kariyerde büyük başarı elde edebileceğinizi gösterir.

Evlilik çizginiz kısaysa, karşı cinse tutkusuz olduğunu gösterir. Ayrıca silikse karşı cinse karşı sabırsız ve kırıcıdır.