Satürn, 24 Ocak 2020'de Oğlak burcuna girecek.Transit  3 yılda tamamlanacak. Önümüzdeki üç yıl bazı önemli değişiklikler ve zorluklar getirebilir ama kartlarınızı doğru oynarsanız ,Satürn önümüzdeki üç yıl boyunca ilerlemenize  yardımcı olabilir.

 Satürn'ün bu geçiş sırasında yaşamınızın hangi alanını etkilediği , doğum haritanızda Oğlak burcunun hangi eve denk geldiğine bağlı olarak değişir... Vedik haritanıza dayanarak bu transit sırasında hayatınızda neler olacağını Yükselen veya Ay Burcunuza göre tahminlerimi yazdım. Vedik astrolojide sidereal bir zodyak kullandığımızı, yani işaretlerin doğum tarihlerinin Batı astrolojisinden farklı olduğunu unutmayın. Vedik Ay burcunuzu, Güneş burcunuzu ve / veya yükselen burcunuzu  biliyorsanız açıklamayı daha rahat okuyabilirsiniz.

 

Vedik  Astrolojiye Göre Yükselen ve Ay Burcu

 Yükselen veya Ay Burcu (Koç): Bu dönemde Satürn, onuncu evinizden, kariyer ve eylem evinden geçer. Kariyerinizde daha fazla sorumluluk alabilir veya sadece yeni bir başarı seviyesine atlayabilirsiniz. Bu, projeler ve her türlü iddialı planlar için harika bir zamandır. Zaman kaybetmeyin, iş için çok güzel bir zaman.


 Yükselen veya Ay Burcu (Boğa): Satürn dokuzuncu evinizden geçiyor. Bu dönemde, çabalarınızın daha fazla finansal servet biriktirmenize izin verdiğini görebilirsiniz. Bu, yüksek öğretimde çaba sarf etmek için harika bir zamandır. Ayrıca bazen bir kişinin iş için seyahat etmesine neden olan bir transittir. Her durumda, seyahatleri teşvik eder.

 

Yükselen veya Ay Burcu (İkizler): Satürn 8. Eviniz olan, değişim, dönüşüm ve başkalaşım evinizde. Bu, bazı değişiklikler yaparak kariyerinize yeni bir hayat vermek için iyi bir zamandır  . Sekizinci ev aynı zamanda ortaklık, vergiler, müşteriler, miras ve diğer insanların paralarıyla da para ile ilgilidir. Bu alanlardan birinde yada bir kaçında gelir kaynağınız artabilir. Evliyseniz, ortak bütçenizin iyileştiğini fark edebilirsiniz.

 Yükselen veya Ay Burcu (yengeç): Yengeçler  , ilişkilerle ilgili olarak son birkaç yıldır ayrılık ve ilişkilerde problemler  yaşıyorlardı. Bu geçiş  ilişkilerinizdeki bu problemleri aşmanıza yardımcı olacak.iş anlamında da bazı sözleşmelerinizi ve anlaşmalarınızı netleştirmenize yardımcı olacak.Bu süre zarfında çok çalışmak isteyebilirsiniz.Kendinize zaman ayırdığınızdan emin olun. 


 

Yükselen veya Ay Burcu (Aslan): Satürn'ün Oğlak burcuna geçmesi sırasında sağlığınızla ilgili problem yaşayabilirsiniz.Diyete ve egzersize başlamak için çok güzel bir zaman.Fiziksel bir rahatsızlığınız varsa fizik  tedaviye başlayabilirsiniz.Bu geçiş döneminde sorumluluklarınız artabilir buda zaman konusunda sıkıntı yaratabilir.Planlı çalıştığınızda bu problemin üstesinden gelirsiniz. 

 

Yükselen veya Ay Burcu (Başak): Satürn beşinci ev olan çocuk ,finans,ticaret evinden geçiyor.Ebeveynler için bu, çocuğunuzun sorumluluklarını etkili bir şekilde yönetmek için iyi bir dönemdir. Çocuklarınız için, özellikle de ilk çocuk için, bu onlara daha fazla açıklık getiren ve daha büyük bir sorumluluk duygusu uyandıran bir dönemdir.  İş veya kariyer için bu dönem üretkenliği, finansmanı ve yapıcı değişiklikleri teşvik eder,

  

Yükselen veya Ay Burcu (Terazi):  Satürn bu geçiş sırasında dördüncü evinizden geçiyor.. Evinizde bazı iyileştirmeler yapma, ikametinizi değiştirme veya hatta bir ev satın alma arzusu hissediyorsanız, bu süre bunun gerçekleşmesi için iyi bir dönemdir. Annenize yardım etmeniz gereken  veya sorumluluklar almanız gereken  bir dönem olabilir.


  

Yükselen veya Ay Burcu (Akrep): Satürn'ün Oğlak'taki geçişi sırasında çok fazla iletişim kurmanız gerekebilir.İletişim kurarken daha dikkatli olmalısınız.İletişim sırasında sınır koymanız gerekebilir. 


Yükselen veya Ay Burcu (Yay): Satürn şimdi ikinci evinizden geçiyor. Son birkaç yıldır diyet yapmakta zorlanıyorsanız.Bu geçişte diyet yapmak çok daha kolay olacak. Para kazanmak için harika bir zaman. 

 

  Yükselen veya Ay Burcu (Oğlak): Satürn ilk evinizden geçiyor. Bu transit, kendinizle ilgili planlar yapmanıza yardımcı olacak.Son birkaç yıldır yapamadığınız planlarınızı hayata geçirebilirsiniz. 


  Yükselen veya Ay Burcu (Kova): Bu transit sırasında Satürn on ikinci evinizden geçer. Bu süre içinde seyahat edebilirsiniz. Meditasyona başlamak içinde çok güzel bir zaman.


  Yükselen veya Ay Burcu (Balık): Bu süre zarfında, kendinizi yeniden değerlendirirken veya uzun vadeli planlar yaparken bulabilirsiniz. Bu uzun oyunu oynamak için bir dönem. Bundan 20 yıl sonra nerede olmak istediğinizi düşünün ve hayaller kurun . Bunların gerçekleşmeye başlayacağını göreceksiniz.. Ayrıca, biraz çaba gösterirseniz, finansal durumunuzun iyileşebileceğini de görebilirsiniz.